Září přinese záplavu nových smartphonů a příslušenství

Pokud jste fandové mobilních novinek, máte se na co těšit. První dva týdny v září totiž výrobci ukáží doslova záplavu novinek. Na většinu z nich se dokonce můžete jet podívat sami, najdete je na veletrhu IFA, který se koná v Berlíně. To je relativně blízko, žádný jiný bližší veletrh spotřební elektroniky nenajdete. Navíc důležitost berlínské přehlídky novinek každým rokem roste a letos tam toho bude opravdu hodně.

Do Berlína se snadno dostanete autobusem, vlakem nebo osobním autem. Z Prahy to je něco přes 300 kilometrů, z Brna asi 500, takže takový výlet lze podniknout za jeden den. Vstupenky se vyplatí pořídit dopředu, ušetříte několik euro. Jednodenní lístek stojí v předprodeji 12 euro, na místě o pět euro víc. V předprodeji můžete koupit výhodný lístek pro tři návštěvníky za 25 euro. Předprodej končí 4. září, veletrh startuje o den později a končí 10. září.

Na berlínské výstaviště se dostanete pohodlně městskou dopravou, metro staví před výstavištěm stejně jako autobusy. Parkoviště je také k dispozici, ale cestou na výstaviště počítejte s příjemnou procházkou. Výstava je veliká a vedle mobilních novinek můžete zkoumat novinky spotřební elektroniky i bílé techniky. A pak je tady samotný Berlín, který rozhodně stojí za návštěvu.

Nás ale samozřejmě nejvíce zajímají nové mobily a s nimi spojené novinky. V Berlíně toho bude opravdu hodně. A to nejlepší? Asi na stánku Samsungu, který zde ukáže novou generaci phabletu Note 4. Dostane špičkový displej a maximální výbavu. Samsung s modely Note vlastně vymyslel kategorii přerostlých smarpthonů a každá generace Note udává trend pro další rok.

Samsung v Berlíně pravděpodobně ukáže i nové chytré hodinky a spekuluje se i nad představením brýlí pro virtuální realitu. Sami jsme zvědaví, jak tento přístroj bude fungovat. Chytré hodinky má ukázat i LG a to dokonce v podobě s kulatým ciferníkem. A hodinky chystá do Berlína i Sony, které patří k průkopníkům tohoto doplňku smartphonů.

Čínský Huawei má do Berlína dovézt nový phablet Ascend Mate 7, který bude konkurovat Note 4 od Samsungu.Svůj phablet ukáže také LG, které představí i dva modely nižší třídy řady L. Sony pravděpodobně ukáže nový top model Xperia Z3. Další nové modely avizuje HTC, ZTE, Alcatel a další značky.

To vše budou přístroje s Androidem. Pokud vás víc zajímá například operační systém Windows Phone, tak si v Berlíně užijete taktéž. Nokia zde totiž představí nové Lumie. Asi budou dvě, modely by měly dostat čísla 730 a 830. Na veletrhu IFA se prostě nudit nebudete, letos to bude velmi silně obsazený ročník.

Fandíte Applu a iPhonům? I vy se dočkáte na začátku září. Ale nikoliv v Berlíně, nové iPhony ukáže Apple pravděpodobně 9. září v San Francisku v Kalifornii. Asi půjde doopravdy o telefony iPhone, mají totiž být dva. Jistotou je nový iPhone 6, na ten můžete vsadit cokoliv. Druhým modelem by měl být iPhone s větším displejem, po vzoru phabletů s Androidem.

O obou nových iPhonech se spekuluje dlouho, na internetu najdete mnoho snímků. Věřte nevěřte, do premiéry zbývá už jen pár dnů. Co je jisté, že na fotografiích opravdový iPhone 6 není, je to designový návrh argentinských grafiků. Ale povedený.

Související článek Do kin míří povedená komedie Věčně tvá nevěrná, se Sašou Rašilovem a Lenkou Vlasákovou
Nahoru