Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

6 zaručených tipů, jak se zbavit věčných uzlů na sluchátkách

6 zaručených tipů, jak se zbavit věčných uzlů na sluchátkách

Dne 19.7.2014

Uzly na sluchátkách. Jedno z největších zel života hudebního závisláka, o tom není pochyb. Znáte to, odpojíte sluchátka od smartphonu, dáte je do kapsy a za 5 minut je vytáhnete v tak zašmodrchaném chuchvalci, že kdybyste chtěli, takový byste sami nikdy nesvedli.

Řekli jsme si, že to takhle nemůžeme nechat, a tak se náš výzkumný tým dal do práce a odhalil, jak k téhle sluchátkové kapesní záhadě dochází. Budete se divit.

 

JAK SE ZBAVIT UZLŮ

Konec legrace. Máme pro vás pár zaručených nápadů, se kterými nad sluchátky jednou provždy vyzrajete.

1) Dejte si dvojku vína a bude po problému

Jediné co budete potřebovat, je korkový špunt a nějaká ta fidlátka. Trošku zkrátit, přidat křížové zářezy pro uchycení kabelu a vyvrtat díru pro zastrčení 3,5 mm jack konektoru. Kreativnějším duším nemusíme připomínat, že na korek se dobře kreslí, takže se můžete blýsknout svým vlastním a originálním korkáčem.

1

 

mozaika
Zdroj: timwikander

2) Co už je zamotané, se nikdy nezamotá

Teď trochu přitvrdíme. Pro tenhle trik budete potřebovat fén na vlasy a tužku. Namotejte kabel od sluchátek na tužku a tak na 10 minut mu pořádně zatopte horkým vzduchem z fénu a nechte zase vychladnout. Jako s natáčkami. Kabel pak bude zakroucený jako drát od utrženého telefonního sluchátka. Uzlům bude konec, protože kabel se složí a nebude se motat.

PS: Jen to moc nepřežeňte, ať neporušíte izolaci.

3) Upleťte jim svetr

Je libo barvičky? Další lifehack, který rozmluví vašim sluchátkům šmodrchání, je zároveň pěkná stylovka. Stačí vzít pár bavlnek a omotat jimi kabel. Můžete navíc střídat, která barva je zrovna nahoře a udělat si tak pruhovaný nebo jinak vzorovaný model. Troufnete si?

 

4) Nedejte jim šanci

Na tenhle vrcholový tríček toho moc nepotřebujete – stačí dobře umět ukázat paroháče. No vážně. Sluchátka přitlačíte prostředníčkem ke dlani a kolem parohů z ukazováčku a prsteníčku omotáte kabel. Pak už jen omotáte smyčku a je to.

Sledujte.

5) Skřípněte je mezi kolíky

Tohle už je vyšší výtvarnická. Budete potřebovat: kolíček na prádlo dřevěný – 2ks, lepidlo na dřevo nebo tavnou pistoli, barevné fixy (volitelně). Postup je následující – dávejte dobrý pozor. Kolíčky položíme na sebe stranami tak, aby byly obráceně. Ručičky k nožičkám a naopak. Slepíme, ozdobíme a můžeme motat a skřípat a motat…

kolickyfin

6) Kočičky. Kočičky z 3D tiskárny.

No a co přidat na závěr, než koťátka. A že jsme to blog pro geeky, budou to 3D printed kočičáci nebo štěňátka, kterým narvete sluchátka do očí a smotaný kabel vložíte do jejich barevného bříška. No není to roztomilé? Na Kickstartu tenhle projekt jménem Bud-E uspěl a za nás si zaslouží taky palec nahoru.

Pokud vám některý z našich sluchátkových tipů padl do oka, nezapomeňte nás odměnit palcem nahoru a pomoci vymýtit tuhle sluchátkovou záhadu ze světa hudebních žíznivců!

Související články