Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Nahoru

Kde je vítr, tam má Trinity energii pro váš mobil Větrná nabíječka Trinity Větrná nabíječka Trinity Větrná nabíječka Trinity Větrná nabíječka Trinity

Kde je vítr, tam má Trinity energii pro váš mobil

Dne 4.6.2014

Zajímavé, zároveň ale poněkud zvláštní příslušenství k mobilu chystá firma s názvem jako jazykolam: Skajaquoda. Na známém portálu pro začínající projekty Kickstarter firma představila větrnou nabíječku mobilů. Jmenuje se Trinity.

Není to nic do kapsy, Trinity měří na výšku 30 centimetrů a váží přes kilogram. Je to příslušenství do baťůžku, ideálně na cesty do míst, kde není běžný přístup ke zdroji elektrické energie. Nemusí to být hned tropický prales nebo náhorní plošina v Andách. Míst bez elektrické zásuvky najdeme často i při výletech do přírody v Česku. Nabíječka se jistě bude líbit všem milovníků zelené energie, kteří si Trinity mohou instalovat třeba na okno.

Trinity je větrná turbína a funguje jednoduše. Stačí vytáhnout tři nohy a postavit Trinity doslova do větru. Mobil, tablet nebo počítač není potřeba hned připojovat. V turbíně je zabudovaná baterie s velmi solidní kapacitou 15 000 mAh, která se nejprve za pomoci generátoru nabije a pak dodává šťávu přístrojům. Běžný smartphone takto nabije baterie zhruba pětkrát. Trinity dokáže nabíjet dva přístroje zároveň.

V případě potřeby lze před cestou integrovanou baterii nabít standardně ze zásuvky, ale i pomocí větru to podle vynálezců z Skajaquoda jde velmi rychle. Generátor produkuje 15 W, ale vše bude záležet na rychlosti větru. Na ten se bohužel nedá spoléhat, to samé však platí i dalších nezávislých zdrojích energie, jako jsou třeba solární nabíječky. Příroda si prostě poroučet nedá.

Vedle nejistého zdroje energie v podobě větru má Trinity ještě jeden háček. Firma Skajaquoda je klasický start-up s komunitním financováním. Nabíječka tak zatím existuje na papíře, v prezentacích a v několika prototypech.

Na portálu Kickstarter se můžete do financování projektu zapojit, základní požadovanou částku už dokonce firma od fanoušků a zákazníků získala. Zvolit si můžete několik úrovní. Buď sponzorským darem ve výši dvou dolarů, tedy asi čtyřiceti korunami. Samotný přístroj si můžete předplatit za 279 dolarů což je asi 5 600 korun (levnější předplatné je již vyčerpané). I tak ale dostanete slušnou slevu, základní běžná cena Trinity totiž bude asi 8 000 korun.

V každém případě si na větrnou nabíječku budete muset ještě nějaký ten pátek počkat, letos s ní do přírody ještě nevyrazíte. První kusy nabíječky slibuje firma odeslat zákazníkům příští rok v lednu.

Související články